Kdysi se cítila ztracená, znechucená sama sebou a uvězněná ve vlastním těle. Dnes ale sedmadvacetiletá Jessy Kirkpatrick tvrdí, že konečně našla sílu, krásu a sebevědomí – a to díky tělesným úpravám, které by většina lidí považovala za extrémní. A přesto, že její proměna může v očích veřejnosti budit rozporuplné emoce, ona sama svou cestu vnímá jako osvobozující.
Kirkpatrick před estetickými úpravami
Jessy, která se identifikuje jako nebinární osoba, se od dětství potýkala s poruchami příjmu potravy a úzkostmi. Ve svých šestnácti letech se kvůli anorexii dostala na hranici přežití – její tělo totiž vážilo pouhých 45 kilogramů! Následovaly roky boje s vlastním tělem, návraty k nezdravým návykům a neustálý kolotoč zoufalství. Její psychický i fyzický stav se zhoršoval a lékaři jí postupně diagnostikovali nejen tachykardii, ale i bolestivý syndrom zvaný fibromyalgie a potíže s meziobratlovou ploténkou.

A právě v této temné etapě života začala hledat cestu ven. A zatímco mnozí by raději sáhli po tradiční terapii, Jessy se rozhodla jít jinou cestou… Začala radikálně měnit své tělo, intenzivně posilovala, věnovala se józe a plavání. A současně podstupovala jednu estetickou úpravu za druhou!

Výsledkem je tak vizáž, která zároveň šokuje i fascinuje. Její obličej totiž zdobí silikonové implantáty ve tvaru rohů, jazyk má chirurgicky rozdělený a oční bulvy si nechala potetovat. Nosní přepážka i rty pak prošly výrazným zvětšením, přičemž cílem Jessy je dosáhnout světového rekordu, kdy chce mít největší nosní dírky na planetě!

Aktuálně již dosáhla 27 milimetrů a v úpravách hodlá pokračovat, neboť tvrdí, že každý zákrok a každý vpich inkoustu je jen dalším krokem ke svobodě a i určitým symbolem přijetí sebe sama a uzdravení se. „Dřív jsem si připadala odporná a zlomená. Dnes se vidím jako silná a krásná,“ svěřila se před časem Jessy pro The New York Post.

Ne každému je ale její transformace po chuti. A v konzervativním prostředí, kde žije, se často setkává s předsudky a odsuzováním. Lidé ji prý zcela bez ostychu fotografují, smějí se jí, anebo se jí vyhýbají… „Zažila jsem urážky i šikanu. Někteří muži se ke mně chovali neuvěřitelně hrubě…,“ přiznává Jessy. Přesto se ale nevzdává a říká, že jí online svět přináší i velkou vlnu podpory, neboť jí píše celá řada lidí, pro které je inspirací.
Tisíce dolarů, které investovala do své proměny, tedy pro Jessie nejsou ztrátou, ale investicí do nového života! A ačkoli uznává, že její boj s poruchou příjmu potravy zdaleka neskončil, cítí se konečně psychicky stabilnější. Tělo, které kdysi tak nenáviděla, se totiž stalo nejen jejím štítem, ale i vyjádřením!